تبلیغات
سرگرمی - تاریخچه هك در جهان
سرگرمی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تاریخچه هك در جهان

هك كردن برخلاف انتظار مسئله اى تازه نیست و حتى به یك كشور هم محدود نمى شود. نوشتار پیش رو تاریخچه مختصرى از این پدیده را در كشورهاى مختلف بررسى مى كند.

هك كردن برخلاف انتظار مسئله اى تازه نیست و حتى به یك كشور هم محدود نمى شود. نوشتار پیش رو تاریخچه مختصرى از این پدیده را در كشورهاى مختلف بررسى مى كند.

۱۹۷۱ در ویتنام دامپزشكى به نام «جان دراپر» از یك سوت ارزان قیمت در جعبه پاپ كورن و یك «جعبه آبى دست ساز» براى برقرارى تماس تلفنى رایگان استفاده مى كند. هم زمان با انتشار راهنماى شركت «اسكوایر» در مورد چگونگى ساختن جعبه هاى آبى، آمار تقلب و كلاهبردارى در زمینه استفاده از تلفن در آمریكا به اوج خود مى رسد.

۱۹۷۲ «استیو وزنیاك» و «استیو جابز»، شاگردان یك دبیرستان و موسسان آینده كامپیوتر اپل، به یك تجارت خانگى در زمینه تولید و فروش «جعبه هاى آبى» اقدام كردند. در این روش ضمایم غیرقانونى هك شده در سیستم تلفنى به كاربر امكان برقرارى یك تماس راه دور رایگان مى داد.

۱۹۷۸ باشگاه «آشوب كامپیوترى» در آلمان به وجود مى آید و پس از مدتى تبدیل به یكى از سازمان هاى هكر تاثیرگذار در اروپا مى شود.

۱۹۸۳ در میلواكى زیاده روى ۶ نوجوان در هك كردن ماه ها به طول مى انجامد. آنها در این مدت به كامپیوترهاى موسسات پرآوازه اى مانند كتابخانه ملى «لوس آلاموس» و مركز سرطان یادواره «اسلون كترینگ» راه مى یابند.

۱۹۸۴ مجلس «سنا» قانون دستبرد و تقلب كامپیوترى را تصویب مى كند. طبق این قانون نفوذ غیرقانونى به سیستم هاى كامپیوترى یك جرم شناخته مى شود.

۱۹۸۷ مجله «دكودر» براى طرفداران هك در ایتالیا منتشر مى شود.

۱۹۸۸ «كوین میتنیك» به طور مخفیانه پیام هاى الكترونیكى MCI، مركز محاسبات عددى مقام هاى رسمى امنیتى را كنترل مى كند. او مسئول خسارت ۴ میلیون دلارى وارد شده به كامپیوترهاى مركز محاسبات عددى، دزدیدن یك سیستم كامپیوترى عظیم و مخفى امنیتى و دستیابى غیرمجاز به كدهاى راه دور MCI از طریق كامپیوترهاى دانشگاهى در لس آنجلس و انگلستان بوده است. او ۵ ماه را در زندان و ۶ ماه را هم در یك بخش بازپرورى سپرى مى كند. «میتنیك» در اواخر سال ۱۹۹۲ هم زمان با شروع تحقیقات FBI در مورد صحت و اثبات نقض قوانین به وسیله او، فرار كرد.

۱۹۸۹ در آلمان غربى، تعدادى هكر به علت نفوذ غیرقانونى به سیستم هاى دولتى و شركت ها و فروش كد منابع OS به KGB بازداشت شدند.

۱۹۹۱ شایعاتى درباره وجود ویروسى به نام «میكل آنژ» منتشر مى شود مبنى بر این كه این ویروس كامپیوترها را در ۶ مارس ۱۹۹۲؛ یعنى در پانصد و هفدهمین سالگرد تولد هنرمند، نابود مى كند. هیچ اتفاقى در این روز نمى افتد.

۱۹۹۴ هكرهاى روسى به رهبرى «ولادیمیر لوین» ۱۰ میلیون دلار از بانك شهرى، خارج و آن را به حساب هاى بانكى خود در سراسر دنیا منتقل كردند. پس از چندى «لوین» دستگیر و به جز ۴۰۰ هزار دلار مابقى پول ها پس گرفته شد.

۱۹۹۷ یك گروه هكر كانادایى به نام «انجمن وارز» به وب سایت یك شبكه تلویزیونى كانادایى نفوذ مى كند.

۱۹۹۷ یك نوجوان ۱۵ ساله كراوات به كامپیوترهاى نیروى هوایى آمریكا در «گوام» رخنه مى كند.

۱۹۹۸ «اهود تنبوم» یك هكر ۱۹ ساله اسراییلى راه هایى براى ورود غیرقانونى به كامپیوترهاى پنتاگون مى یابد و برنامه هاى نرم افزارى آنجا را مى دزدد. وى توسط FBI بازداشت مى گردد، اما بعدها از مقامات مهم شركت مشاوره كامپیوترى مى شود.

۱۹۹۸دو هكر در چین به دلیل نفوذ به شبكه كامپیوترى یك بانك و دزدیدن مبلغى معادل ۳۱۳۲۵ دلار محكوم به اعدام مى شوند.

۱۹۹۹ «كلینتون» اعلام مى كند كه دولت ۴۶/۱ میلیارد دلار در FYOO صرف بهبود سیستم امنیت كامپیوترى خواهد كرد.

•دسامبر ۱۹۹۹ یك هكر روسى سعى مى كند از یك پخش كننده فروش سى دى در اینترنت مبلغ ۱۰۰هزار دلار اخاذى مى كند و براى رسیدن به خواسته اش موسسه را تهدید به افشاى شماره كارت اعتبارى مشتریانش مى كند. او پس از ناكامى در گرفتن پول، این شماره ها را در یك وب سایت در معرض دید همگان مى گذارد.

•مارس ۲۰۰۰ «كلینتون» مى گوید هیچگاه به دخترش چلسى، در دبیرستان اى میل نخواهد زد؛ زیرا كامپیوتر را وسیله امنى براى انتقال پیام نمى داند.

•مه ۲۰۰۰ ویروس «دوستت دارم» با قابلیت كپى كردن خود براى هركس از طریق كتابچه آدرس به سرعت در تمام دنیا پخش مى شود.

•فوریه ۲۰۰۱ یك هكر هلندى به منظور تنبیه بسیارى از كسانى كه به دیدن عكس هاى غیراخلاقى یك قهرمان تنیس بسیار مشتاق بودند، ویروسى را به همین نام پخش مى كند.

•فوریه ۲۰۰۱ «آلبرت هانسن» مامور FBI به دلیل جاسوسى كامپیوترى براى روس ها بازداشت مى شود.

•آوریل ۲۰۰۱ FBI با حیله دو هكر روسى را مجبور به آمدن به آمریكا مى كند. سپس از آنها درباره نفوذ غیرقانونى شان به بانك هاى آمریكا (در گذشته) اعتراف مى گیرد.

•مه ۲۰۰۱ تنش بین آمریكا و چین باعث ایجاد آشوب در شبكه هاى كامپیوترى توسط هكرهایى از هر دو كشور مى شود، كه این آشوب ششمین جنگ شبكه اى در راه دفاع ملى نام مى گیرد.

•سپتامبر ۲۰۰۱ در صبح یازدهم سپتامبر قوانین جدید ضد تروریسم تصویب شدند. در بسیارى از این قوانین از هكرها به عنوان تروریست یاد شده است.

•فوریه ۲۰۰۲ مایكروسافت در بخش «محاسبات قابل اطمینان ابتدایى»، ارتقاى ویندوز را متوقف و هشت هزار برنامه نویس را تحت آموزش هاى امنیتى قرار مى دهد.

•مه ۲۰۰۲ كرم «كلز- اچ» از تمام ویروس هاى شناخته شده از نظر تعداد كامپیوترهاى ویروسى شده پیشى مى گیرد.

•فوریه ۲۰۰۳ ایالات متحده یك هكر اهل قزاقستان را به علت نفوذ غیرقانونى به كامپیوترهاى «بولومبرگ» و اقدام به اخاذى محكوم مى كند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : abed

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان